Apel o pomoc dla schroniska w Oświęcimiu

AnimalsOświęcimPoniżej zamieszczamy przesłany przez OTOZ Animals apel o pomoc dla schroniska w Oświęcimiu. W imieniu OTOZ Animals w Oświęcimiu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie dla Towarzystwa.

Treść apelu:

Niestety Święta nie były dla nas wesołe:( Poza przeciekającym dachem w magazynie i obawą o jego wytrzymałość, proszeniem straży pożarnej o pomoc w ściąganiu śniegu.. , pech sprawił, że na dodatek nasz jedyny do transportu zwierząt niestety „poległ”.

W godzinę po odebraniu z warsztatu, nasze inspektorki wyjechały na interwencje lecz niestety nie wróciły już naszym wysłużonym Citroenem Berlingo. Początkowo tylko nie odpalał, a potem gdy został wstawiony na lawetę, po prostu się zapalił:( Nie stać nas teraz na tak nieoczekiwany, spory wydatek jak kupno nowego (używanego oczywiście) samochodu, a obawiamy się, że koszty naprawy naszego Berlingo będą równe z jego wartością – o ile w ogóle da się go jeszcze naprawić:( W ubiegły piątek mieliśmy zgłoszenie do małego jelonka.. Udało się jednorazowo pożyczyć dostawczy i odwieźć malucha do Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Teraz jesteśmy zrozpaczeni, bo przecież mamy zwierzaki, które trzeba zawieźć do lecznicy, są zgłoszenia o potrzebujących pomocy bezdomnych kotach i psach, a do tego jeszcze może wyskoczyć kolejne zgłoszenie dotyczące jelonka, sarny czy zająca..:(

Bardzo prosimy o wsparcie w tej ciężkiej dla nas chwili. Może znajdzie się ktoś, uczciwie i niedrogo odsprzeda nam samochód, który będzie spełniał odpowiednie wymagania i będzie na tyle sprawny technicznie, by znowu nie padł po krótkim czasie użytkowania.. Może znajdzie się Darczyńca, który nas wesprze finansowo? Może chociaż ktoś chwilowo pożyczy nam do czasu aż nie załatwimy sami tej sprawy? Średni koszt zakupu samochodu używanego, który byłby odpowiedni do transportu zwierząt i posłużył nam przez jakiś dłuższy czas wynosi około 10 tysięcy złotych. To wydatek, którego kompletnie nie przewidzieliśmy na tą chwilę. Ostatnio udało się zebrać w Kauflandzie kwotę, która pozwoliła nam w pełni na spłatę długu w lecznicy. Poświęciliśmy cztery dni niełatwej pracy, by zebrać kwotę na karmę i leczenie naszych zwierzaków. Cieszyliśmy się ogromnie… ale radość była krótka. Tak bardzo się staramy, lecz los wciąż dotkliwie nas doświadcza:(

W imieniu własnym i potrzebujących zwierząt prosimy o pomoc i wsparcie!

Kontakt tel: 691 485 682  oraz  698-024-633

lub e- mail: otoz.oddzial@gmail.com

Numer konta dla Darczyńców, którzy zechcą nas wesprzeć w tej naprawdę trudnej chwili:

PKO BP SA O/ Oświęcim 73 1020 2384 0000 9502 0091 8698  

z dopiskiem: " do transportu zwierząt"

OTOZ Animals

logo-nowe_Animals_OTOZ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Apel o pomoc dla schroniska w Oświęcimiu

  1. tutejszy pisze:

    Dajcie 1% podatku na OTOZ Animals. Nr KRS 0000069730 z dopiskiem „SCHRONISKO W OŚWIĘCIMIU”. Ja już od lat wypełniając swojego PITa i znajomych wpisuję 1% na nich. Wspomóżcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*