Andrzej Suchocki zwyciężył w Mistrzostwach Polski w Tańcach Latynoamerykańskich

dpp_0002Rodowity kęczanin, Andrzej Suchocki, w parze ze swoją partnerką, Natalią Piecewicz, wytańczył pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski PTT i FTS w Tańcach Latynoamerykańskich 2013, które odbyły się w Opolu w minioną sobotę (23 lutego 2013 r.). Tancerze zaprezentowali się w sambie, rumbie, cha-chy, pasodoble i jive’ie, startowali w kategorii Dorośli, a oceniani byli przez 9 profesjonalnych sędziów, w tym 4 zagranicznych.

Zwycięstwo Andrzeja cieszy tym bardziej, iż to właśnie w tym roku zawodnik obchodzi swój wielki jubileusz – przygodę z tańcem rozpoczął… dokładnie 20 lat temu! Wówczas, jako dziesięciolatek, wstąpił w szeregi Klubu Tańca Towarzyskiego „Kleks” (obecny KTT „Ragtime”) działającego przy Domu Kultury w Kętach i tam zaczął odnosić pierwsze sukcesy. Roztańczony kęczanin związał się następnie z bielskim klubem „Nowy Styl”, a później – kiedy poszedł do drugiej klasy liceum – z klubem „IDEA” Kraków. Tam ćwiczy nieprzerwanie po dziś dzień, pod czujnym okiem opiekuna i właściciela klubu, Pana Janusza Białego oraz zagranicznych trenerów. Współpraca ta przynosi znakomite efekty. Wystarczy tylko wspomnieć o tegorocznych triumfach zawodnika rodem z Kęt – wytańczeniu najwyższych, pierwszych miejsc podczas krakowskiego M. Wieczysty Cup (13 stycznia) oraz UK 2013 (Bournemouth, 15 stycznia).

Andrzej Suchocki oraz Natalia Piecewicz tańczą ze sobą od września 2006 roku. Utworzyli parę tuż po tym, jak oboje rozstali się ze swoimi dotychczasowymi partnerami. Sobotnie zwycięstwo najlepiej pokazuje, jak doskonale duet ten jest dobrany, zgrany i oczywiście utalentowany.

Zawodnicy podkreślają, że ich ostatniemu sukcesowi sprzyjało wspaniałe przeprowadzenie imprezy. Nie zawiedli ani kibice, którzy w specjalnie na tę okazję przygotowanych koszulkach gorąco zagrzewali do „boju” swoich faworytów (co nie uszło uwagi prowadzącej Mistrzostwa, Pani Iwonie Szymańskiej-Pavlocić, która wielokrotnie chwaliła ich za doping), ani też organizatorzy: Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT), Federacja Tańca Sportowego (FTS), Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Opolski i Stowarzyszenie Miłośników Tańca w Kluczborku.


Więcej zdjęć na stronie www.kety.pl

Kolejny start pary już w marcu, podczas Mistrzostw Polski WDC. Życzymy powodzenia i kolejnego, równie spektakularnego sukcesu!

Samba w wykonaniu Andrzeja Suchockiego i Natalii Piecewicz:

[youtube_sc url=”http://youtu.be/94WUJewXN_8″]

Źródło:
UG

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*