Alarm w budynku Sądu w Oświęcimiu – ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 75 osób (ZDJĘCIA)

POLICJAW dniu dzisiejszym (tj. 23 stycznia 2013 r.) w godzinach rannych z budynku Sądu Rejonowego w policjanci i strażacy ewakuowali około 7 osób /pracowników i petentów/. Ewakuację zarządzono około 09.30 po telefonie od nieznanego sprawcy, który poinformował, że w budynku sądu znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejscu pracują policjanci oraz pozostałe służby ratunkowe. Budynek Sądu zostanie dokładnie sprawdzony przez policyjnych pirotechników.

AKTUALIZACJA:

Jak się dowiedzieliśmy, dalszym ciągu trwa pirotechniczne sprawdzanie budynku Sądu Rejonowego w Oświęcimiu w związku z informacją dotyczącą możliwości podłożenia ładunku wybuchowego.

AKTUALIZACJA 2:

O godzinie 13.3 zakończone zostały czynności służb ratunkowych w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podłożenia ładunku wybuchowego w budynku oświęcimskiego sądu.

Budynek został sprawdzony przez krakowskich pirotechników wraz z psami do wyszukiwania materiałów wybuchowych. W wyniku tych czynności nie odnaleziono żadnego materiału niebezpiecznego. Aktualnie policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego fałszywego alarmu. Za wszczęcie fałszywego alarmu służb ratowniczych grozi kara do ośmiu lat więzienia.

KPP Oświecim sąd pirotechnicy poszukiwali  ładunku  23.01 (4)

KPP Oświecim sąd pirotechnicy poszukiwali  ładunku  23.01

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*