Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie oświęcimskim

Informacja_ZalezePowiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z Unii Europejskiej na przeciwdziałanie bezrobociu w powiecie oświęcimskim w roku 2015. Projekt pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie oświęcimskim (I)” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

pozwoli objąć wsparciem 681 osób bezrobotnych z terenu naszego powiatu.

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat pozostających bez pracy, zarejestrowanych w PUP w Oświęcimiu jako bezrobotne (należące do I lub II profilu pomocy), które nie uczestniczyły w kształceniu, szkoleniu – w okresie ostatnich 4 tygodni ze środków publicznych (tzw. młodzież NEET). W ramach projektu PUP realizowane będą:

  1. Staże – dla 504 osób (5 miesięczne)
  2. Bony szkoleniowe – dla 72 osób.
  3. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – dla 58 osób (w kwocie maksymalnie. 18 tys. zł /osobę).
  4. Prace interwencyjne – dla 47 osób.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracodawców do składania wniosków o organizację staży i prac interwencyjnych.

Pozytywnie rozpatrywane będą wnioski posiadające deklarację 3 miesięcznego zatrudnienia po zakończeniu stażu i prac interwencyjnych.

Wszystkich zainteresowanych pracodawców prosimy o składanie wniosków lub o kontakt z Powiatowym Urzędem Pracy w Oświęcimiu, ul. 10 (tel. 33 842 49 07 wew. 1215 – staże, 1004 – prace interwencyjne, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, 1101 – szkolenia) lub z filią PUP w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 27a (tel. 33 845 26 24).

Źródło:
PUP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*