Zwycięstwo kęckich siatkarzy w I lidze

Historyczne, bo pierwsze w pierwszej lidze, trzy punkty odnotowali na swoim koncie siatkarze Kęczanina Kęty. Zawodnicy UMKS-u w sobotę 20 października 2012 r. pokonali przed własną publicznością 3:1 zespół Energa Pekpol Ostrołęka. Mecz dostarczył zebranym w hali kęckiego OSiR-u kibicom wiele emocji, ponieważ obie prezentowały wyrównany, wysoki poziom.

Dwa pierwsze sety, wygrane przez gospodarzy, rozgrywane były na przewagi o czym świadczy już ich wynik – 29:27 i 27:25. Trzecia odsłona padła łupem Pekpolu. W ostatniej partii kęczanie wypracowali znaczącą przewagę, której nie oddali aż do końca, rozstrzygając seta i spotkanie na swoją korzyść wynikiem 25:20.

W meczu – poza znaczącą liczbą miejscowych kibiców, władz gminy oraz radnych – uczestniczyła również 25-osobowa delegacja z zaprzyjaźnionej, słowackiej gminy Turzovka.

UMKS Kęczanin Kęty – Energa Pekpol Ostrołęka 3:1 (29:27, 27:25, 19:25, 25:20)

Składy:
Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Biegun, Kubica, Mierzejewski (libero) oraz Walczykowski, Kapuśniak, Wawrzyniak, Pietraszko, Gaweł
Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Stańczuk, Król, Naliwajko, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys, Nowosielski, Adamowicz, Siwczyk

Po meczu powiedzieli:

Marek Błasiak – prezes UMKS Kęczanin i pierwszy trener seniorów: Dzisiejszy mecz była dla nas niemniej ważny, niż inauguracyjny, ponieważ tamten był pierwszym meczem w pierwszej lidze, a ten przyniósł nam pierwsze punkty. Pozytywne jest to, że wytrzymaliśmy presję spotkania i końcówki w dwóch setach, które zdecydowały o wyniku. Gra z naszej strony może nie stała na najwyższym poziomie, ale cieszy nas wola walki i chęć zwycięstwa, jaką zaprezentowali zawodnicy, co w drugiej połowie czwartego seta było najbardziej widoczne. Mecz z Ostrołęką potwierdza, że poziom zespołów w pierwszej lidze jest bardzo wysoki. O wynikach będą tu decydowały detale siatkarskie. My ze swojej strony widzimy, że żeby podjąć walkę o kolejne punkty, sporo elementów musimy podciągnąć przynajmniej o jeden poziom wyżej.

Stanisław Wawrzyńczyk – przyjmujący UMKS Kęczanin Kęty: Dzisiejszy mecz może nie wyglądał pięknie, a styl naszej gry nie był do końca zadowalający, ale bardzo cieszymy się z wyniku i zdobytych trzech punktów.

car / UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.