Kęczanin pnie się w górę tabeli

Kęczanin Kęty po kolejnym pięciosetowym pojedynku pokonał zespół AZS UAM Poznań 3:2. Mecz został rozegrany w sobotę 8 grudnia 2012 r. w hali OSiR w Kętach. Było to dziesiąte spotkanie UMKS w I lidze i piąta wygrana. Już za tydzień czeka nasz zespół ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek, wyjazdowe z AZS PWSZ Stal Nysa.

Po meczu odbyła się miła uroczystość. Koledzy z drużyny oraz kibice odśpiewali tradycyjne „100 lat” Mateuszowi Błasiakowi, który dwa dni wcześniej obchodził swoje 22 urodziny.

Pierwsza akcja meczu należała do przyjezdnych, ale po chwili to gospodarze byli na prowadzeniu 3:1. W ich szeregi wkradło się jednak sporo błędów, w konsekwencji na tablicy wyników widniał remis 4:4, a po ataku Schulza Poznań wyszedł na prowadzenie 5:6. Ten zawodnik był zdecydowanie wiodącą postacią w swoim zespole. Nie można było tego samego powiedzieć o Walczykowskim, który raz po raz był blokowany. Kęczanin popełniał sporo błędów, a więc to AZS cieszył się z kilkupunktowego prowadzenia. Schulz rozgrywał znakomite zawody i to głównie on pociągnął swoją drużynę do zwycięstwa w pierwszym secie. Kęty dobre akcje przeplatały szkolnymi błędami.

Drugi set z „wysokiego C” rozpoczęli gospodarze, zmuszając tym samym do poproszenia o czas trenera Lisieckiego (5:1). W miejsce Walczykowskiego na boisko wszedł Biegun, który bardzo dobrze wszedł w ten mecz. Ekipa Kęczanina do pierwszej przerwy technicznej utrzymała 4 „oczka” przewagi. Po paru ciekawych akcjach i skutecznej akcji Wawrzyniaka przewaga ta dodatkowo wzrosła (11:5). Doskonałe zagrywki. Bukowskiego i znakomita postawa Schulza pozwoliły AZS-owi niemalże całkowicie zniwelować straty (11:10). Gospodarze ponownie „wzięli się w garść” garść znowu osiągnęli 5-punktowe prowadzenie. Poznać „wrzucił wyższy bieg” i odrobił kilka punktów (20:18). W końcówce od znakomitej strony pokazał się Wawrzyniak, zdobyta wcześniej przewaga wystarczyła, aby wygrać seta.

Trzecią partię dobrze rozpoczęli przyjezdni (1:4), ale gra szybko się wyrównała, żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na zdecydowane prowadzenie. Sytuacja zmieniła się, kiedy swoją skuteczność stracił Schulz, po ataku Mysery było 14:11. Szybko jednak goście odrobili straty (14:14). Ponowny czas dla trenera Błasiaka dobrze podziałał na Kęczanina- ponownie zdobył przewagę (20:17), której nie oddał do końca. Seta zakończył as Kapuśniaka.

Czwarta partia miała niebagatelne znaczenie dla losów meczu. Dobrze tego seta otworzyli goście, którzy po pary akcjach prowadzili 1:5. Z dobrej strony pokazywał się Pietruszko, gorszej natomiast radził sobie Walczykowski, który po nieudanej akcji zszedł z boiska, a zastąpił go Biegun (3:8). Od stanu 4:10 mini-serię zliczyli gospodarze (6:10). Wciąż w znakomitej dyspozycji był Schulz-kończył niemalże każdą posłaną do niego piłkę. Prowadzenie podopiecznych trenera Lisieckiego utrzymywali bezpieczną przewagę. Podczas trwania tego seta żadna z drużyn już nie dobywała punktów seriami dłuższymi niż 3 punkty. Rzecz jasna prowadziło to do spokojnej wygranej Poznania, a tym samym do tie-breaka.

Pierwsze dwa punkty w tie-breaku padły łupem gospodarzy, dobrą akcję zaliczył Biegun, za to w ataku pomylił się Schulz(!). Pierwszy punkt gościom dał Fijałek psując serwis. Był to jedyny, przez dłuższy czas, punkt AZS-u. Schulz zaczął się mylić, nie pomógł nawet czas, o który poprosił Lisiecki (6:1). Serię Kęt przerwał Vik, ale w następnej akcji nieprawdopodobnym blokiem na tym samym zawodniku popisali się gospodarze. Zawodnicy zmieniali strony przy wyniku 8:3. Po asie serwisowym bieguna przewaga ta wzrosła do 6 „oczek”. Rozpędzone Kęty ani myślały oddać pola do popisu rywalom i bezlitośnie punktowali przeciwnika. Przysłowiowym „gwoździem do trumny” była żółta kartka. Dwie pierwsze piłki setowe (14:4-14:6) zostały obronione, ale „co się odwlecze to nie uciecze”- seta, a zarazem mecz zakończył Biegun.

I liga mężczyzn

Kęty (hala OSiR) – 8 grudnia 2012 (sobota) godz. 18.00

UMKS Kęczanin Kęty – AZS UAM Poznań 3:2 (21:25, 25:21, 25:19, 15:25, 15:6)

Składy:
Kęczanin: Kęty: Fijałek, Mysera, Błasiak, Wawrzyniak, Walczykowski, Pietraszko, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Biegun, Wawrzyńczyk
AZS UAM Poznań: Schulz, Mędrzyk, Makowski, Józefczak, Wojdyński, Vlk,  Mischke (libero)  oraz Rutecki, Bukowski, Walendzik, Pachliński, Lisiecki

Pozostałe wyniki:

Czarni Radom – Stal Nysa -:- (9.12.2012)
Camper Wyszków – Cuprum Lubin 1:3 (14:25, 25:20, 20:25, 21:25)
Ślepsk Suwałki – MKS Będzin -:- (9.12.2012)
Jadar Siedlce – Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:18, 25:22, 22:25, 23:25, 15:13)
BBTS Bielsko-Biała – Energetyk Jaworzno 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.