II Harcerskie Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Hufca zakończone

10 listopada o godzinie 09:00 odbyły się II Harcerskie Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Hufca. Mimo niewielkiego opóźnienia, konkurs strzelecki został bez większych przeszkód rozpoczęty przez organizatorki. Na zawodach zjawił się II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Olejak, który niestety nie mógł zostać z nami na długo, ponieważ śpieszył się do innych obowiązków.

Drużynom zostały rozdane metryczki, na których zapisano zmiany (czyli kolejność strzelania) i tarcze dla każdego reprezentanta danej drużyny. Harcerze dostali czas, by zapoznać się z regulaminem zawodów, wypełnić metryczki i podpisać tarcze. Każdy ze startujących harcerzy był prowadzony przez obsługujących imprezę na strzelnicę, a następnie zapoznawany z jej regulaminem. Później następowało losowanie stanowiska, zajęcie go, krótka lekcja obchodzenia się z bronią i… strzelanie. Sędziowie stanowiskowi pilnowali porządku i pomagali w razie trudności.

I w ten właśnie sposób każdy zawodnik walczył o nagrodę dla siebie w konkurencji indywidualnej bądź też dla całej drużyny w konkurencji drużynowej.

W międzyczasie pozostali harcerze, czekając na swoją kolej, rozkręcali zabawę: usiedli w gronie znajomych i zaczęli śpiewać, umilając czas sobie i sędziom. Słychać ich było nawet na strzelnicy!

Około godziny 10:30 nastąpiła przerwa na poczęstunek przygotowany przez organizatorów, ale tuż po poczęstunku zawodnicy wrócili do strzelania. Kiedy zawody się skończyły, a sędzia główny obliczał ostatnie tarcze, na pole bitwy weszły – już poza konkurencją – z komendy oraz gościnnie konsonant hufca Andrychów. W końcu nastąpiło długo wyczekiwane rozdanie nagród.

W konkurencji drużynowej w trzech kategoriach (Drużyny Harcerskie, Drużyny Starszo-Harcerskie oraz Drużyny Wędrownicze) zostały nagrodzone tylko pierwsze miejsca. Z drużyn harcerskich to 28. DH Wataha okazała się . Najlepszą celnością spośród drużyn starszo-harcerskich wykazali się zawodnicy z 38. DStH Krzyk, a z drużyn wędrowniczych – 48. DW Północ. W konkurencji indywidualnej nagrodzono trzy pierwsze miejsca. III miejsce zajął Przemysław Wójcik (48 DW Północ), II miejsce Konrad Urbańczyk (48 DW Północ), natomiast miejsce pierwsze zajęła Beata Nyderek (V DW CHAOS).

Przypominamy, że dzień wcześniej (9 listopada 2012 r.) na strzelnicy ZSME nauczycielka PO Pani Halina Smolarska zorganizowała międzyklasowe zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości.

Zwycięzcom obu zawodów serdecznie gratulujemy!

Źródło:
UG Kęty | Beata Nyderek

Źródło:
TV Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.