Akcja uczniów i nauczycieli w kęckim „Koperniku” – „ZRÓB SIĘ NA POST”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo raz kolejny w Wielkim Poście w Powiatowym Zespole Nr 10 Szkół Mechaniczno- Elektrycznych im. M. uczniowie i nauczyciele włączyli się w akcję „ZRÓB SIĘ NA POST”.

czyli

 1. Umyj twarz
 2. Zrób makijaż
 3. Włóż najlepsze ciuchy
 4. Idź tak ubrany do szkoły, pracy
 5. Podejmij post w intencji konkretnej.

Gdy Cie zapytają dlaczego jesteś taki elegancki – odpowiedz: „Bo poszczę!”.

W  tym roku „ZRÓB SIĘ NA POST” połączyliśmy ze słowami „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata” – czyli każdy z nas ma być solą i światłem dla innych. Jak sól dodaje smaku potrawom, tak my swoimi dobrymi uczynkami mamy przyprawiać chrześcijańskie życie.

Źródło:
Dyrekcja Powiatowego Zespołu Nr 10
Szkół Mechaniczno- Elektrycznych
im. M.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Akcja uczniów i nauczycieli w kęckim „Koperniku” – „ZRÓB SIĘ NA POST”

 1. TMP pisze:

  Żenada. Rozumiem, że nasz kraj jest krajem katolickim i wielu ludzi „pości” w tym czasie, no ale bez przesady, by w szkole w której liczni uczniowie mają inne poglądy nakazywać do nowej prymitywnej formy „poszczenia”. Ciekawi mnie fakt czy w święta Narodowe tak samo przestrzega się takich zasad, nie sądzę. Chętnie obejrzę jakąś galerie z 14 lutego, pewnie wasza szkoła w ten dzień hucznie świętowała „Walentynki”, a nikt nie wspomniał pewnie o tym, że obchodziliśmy 71 rocznice powstania AK. Więc uczmy wszystkich „pościć” na wszelakie sposoby, a zapomnijmy o ludziach i wydarzeniach bez których Polski by nie było. Brawo !

 2. CIEMNOGRÓD pisze:

  hahha najśmieszniejsza akcja o jakiej słyszałam 😀 hahahhaha jaka kompromitacja, od kiedy koper to taka szkoła katolicka? W końcu koper. A tak na propsie najlepsze ciuchy, to ciuchy oryginalne stylowo ( nie chodzi o firme, tylko o dobranie) a tu uniwersalny strój galowy. Hejt na maxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*