Akcja „Bezpieczne Ferie 2014” w powiecie oświęcimskim

_KPP Oświęcim przykładowa kontrola kierowcy i autokaru (1)Od przyszłego tygodnia w Małopolsce oraz województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Jak roku policjanci przystępują do działań, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, w tym również wyjeżdżającym na wypoczynek.

Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci jeszcze przed feriami podczas spotkań w szkołach policjanci omawiali tematykę związaną z zagrożeniami, z którymi można spotkać się podczas zimowego wypoczynku. Prelekcje takie zostaną również przeprowadzone w placówkach, w których dzieci będą miały zorganizowane zajęcia.

Z kolei podczas spotkań z rodzicami funkcjonariusze apelowali o zapewnienie dzieciom prawidłowej, najlepiej zorganizowanej formy opieki, a także podawali sposoby zabezpieczenia mienia w przypadku wyjazdu na wypoczynek całej rodziny. Dodatkowo informowali rodziców i opiekunów zorganizowanych grup o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów przed wyjazdem.

Również teraz przypominamy rodzicom o możliwości skontrolowania stanu technicznego autokarów czy uprawnień kierowców. Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia zawierającego miejsce, datę i godzinę odjazdu autokaru, wykonają odpowiednie czynności, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości.

Aby zgłosić kontrolę autokaru rodzic bądź opiekun grupy powinien wcześniej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem w godzinach od 8.00 do 16.00 zgłosić wyjazd autokaru pod numer telefonu 33 8475 255 lub 33 8475 313 i podać miejsce oraz godzinę planowanego wyjazdu. Zgłoszeń przez całą dobę można również dokonywać u oficera dyżurnego KPP Oświęcim dzwoniąc pod numer 33 84 75 370.

W pilnych przypadkach np. podejrzenia stanu nietrzeźwości kierowcy lub ujawnienia innych nieprawidłowości kontrola będzie wykonywana niezwłocznie po zgłoszeniu tego faktu  pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112.

Podczas przeprowadzonych w styczniu br. kontroli 16 autokarów policjanci nałożyli już 11 mandatów karnych za różnego rodzaju wykroczenia.  Dlatego funkcjonariusze apelują również do przewoźników o przestrzeganie przepisów oraz właściwe przygotowanie autokarów, gdyż w przypadku ujawnienia nieprawidłowości pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

W powyższe działania włączyły się również Okręgowe Stacje Kontroli Pojazdów gdzie autokary skierowane przez Policję zostaną sprawdzone bezpłatnie.

Z naszej strony życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego zimowego wypoczynku.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*