Administracja publiczna w internecie

 ePUAP_logo_uproszczZałatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, przez internet? To jest możliwe. Małopolski Wojewódzki w Krakowie zwiększa dostępność do usług elektronicznych świadczonych przez administrację rządową. 2 2013 roku Jerzy Miller, wojewoda małopolski podpisał pre-umowę inicjującą rozbudowę systemu usług elektronicznych w Małopolsce.

Projekt „Rozbudowa systemu udostępniania e-usług publicznych w administracji publicznej w Małopolsce” realizowany będzie w ramach Strategii Społeczeństwa Informacyjnego Małopolski. Planowane działania obejmą Małopolski Urząd Wojewódzki oraz 9 podmiotów zespolonej administracji rządowej w województwie małopolskim:

1)    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie

2)    Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie

3)  Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Krakowie

4)    Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie

5)    Kuratorium Oświaty w Krakowie

6)    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie

7)    Komenda Wojewódzka Państwowa Straży Pożarnej w Krakowie

8)    Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie

9)    Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie.

Realizacja projektu zakłada poszerzenie dotychczas istniejących e-usług oraz utworzenie nowych, a także zwiększenie poziomu wykorzystania platformy ePUAP. Efektem realizacji projektu będzie nie tylko poprawa jakości funkcjonowania instytucji publicznych w Małopolsce, ale także krótszy czas i mniejszy koszty obsługi w urzędach. Ważnym elementem projektu będzie poprawa bezpieczeństwa przetwarzanych i przechowywanych danych.

Całkowita wartość projektu szacowana jest na blisko 20 mln zł. Środki na realizację projektu będą pochodzić z funduszy strukturalnych dostępnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, środków własnych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz, w przypadku pozytywnej decyzji Ministerstwa Finansów, z budżetu państwa.

Źródło:
Monika Frenkiel

Rzecznik prasowy wojewody małopolskiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Administracja publiczna w internecie

  1. Anonimowy pisze:

    Ddos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*