Aby Dzień Bezpiecznego Internetu trwał cały rok

KPP Oświęcim Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 zajęcia (2) W dniu 9 lutego 2016, obchodzonego jako Dzień Bezpiecznego Internetu, odwiedzili uczniów szkół, gdzie w ramach  realizowanego cały rok programu pn.  „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”, przeprowadzili prelekcje.  Policjanci przestrzegali, informowali i podawali dobre rady niezbędne podczas korzystania z Internetu.

W trakcie zajęć z uczniami z klas IV do VI, podwali dzieciom przykłady przestępstw oraz sposoby postępowania w przypadku stania się ofiarą cyberprzemocy, a także informowali o osobach i instytucjach udzielających pomocy. Uświadomili również młodych internautów o konsekwencjach, które  grożą nieletnim za różnego rodzaju czyny dokonane za pośrednictwem Internetu lub telefonu  np.  umieszczanie obraźliwych wpisów pod adresem innych osób lub publikowanie zdjęć i filmów bez zgody osoby.

KPP Oświęcim Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 zajęcia (1)

Dzieciom najtrudniej zrozumieć fakt, że po drugiej stronie łącza może czyhać zagrożenie, a osoba z którą korespondują może mieć złe intencje. Dlatego też powinni czuwać nad bezpieczeństwem swoich pociech również, gdy korzystają z Internetu. Dzieci mające zaufanie do rodzica i odpowiednio uświadomione będą lepiej potrafiły poradzić sobie z zagrożeniem i w porę o nim powiadomią.

KPP Oświęcim Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 zajęcia (2)

W ramach programu uczestniczą również w spotkaniach z nauczycielami i rodzicami, do których apelują  o kontynuowanie przestróg  i przypominanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Proszą  o zwrócenie  uwagi na strony z których korzystają dzieci i przestrzegają, aby nie  lekceważyć nagłych zmian w zachowaniu dziecka, które  może niejednokrotnie staje się pierwszym sygnałem, że dzieje się coś złego.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkań z policjantami, pozwoli na to, aby Dzień Bezpiecznego Internetu trwał cały rok.

KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*