Koncert zespołu „Zabili mi żółwia” oraz Rob Tognoni w Kętach

19lipcaDom Kultury zaprasza 19 lipca 201 r. o godz. 19.00 na koncert w plenerze, podczas którego na scenie zaprezentują się: Konwersja (punk), Serso (ska/punk), Zabili mi żółwia (reggae/ska/punk) oraz Rob Tognoni z zespołem (power blues ). Gwarantujemy wieczór z dobrą muzyką – każdy znajdzie coś dla siebie!

Zabili mi żółwia (reggae/ska/punk) – polski zespół grający muzykę punk, ska i reggae, powstał w 1997 roku w Mazańcowicach obok Bielska-Białej, do ważniejszych występów zespołu można zaliczyć koncert na festiwalu Winter Reggae w 2002 roku, występ na finale WOŚP w Warszawie w 2004 roku, w Żorach w 2008 roku oraz Czechowicach-Dziedzicach w 2009 roku, występ w warszawskim klubie Stodoła w lutym 2004 wraz z Habakukiem, Daabem i innymi, występ na festiwalu Nie Zabijaj w Starym Oleśnie w lipcu 2005. Obecnie zespół kontynuuje działalność koncertową w całej Polsce.

Rob Tognoni z zespołem (power blues rock) – muzyk urodził się na Tasmanii w r. 1960, gdzie zaczynał swoją muzyczna karierę. Od początku lat 80-tych koncertuje regularnie w Europie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Azji i Ameryce Południowej. Konsekwentnie i bezkompromisowo realizuje swoją własną wizję muzyki gitarowej, którą sam określa jako power blues-rock. Krytycy na całym świecie są zgodni: Rob Tognoni to jeden z najoryginalniejszych artystów na blues-rockowej scenie. Jego płyta nagrana wspólnie z Dave Hole’ w 1994 r. była pierwszą w jego dorobku, która uzyskała status złotej. Łącznie Tognoni nagrał 8 solowych płyt. Muzyk regularnie występuje na większości najbardziej prestiżowych festiwalów bluesowych na świecie, każdego roku koncertuje w wielu krajach Starego Kontynentu, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny. Podczas żywiołowych koncertów nawiązuje bezpośredni kontakt ze swoją publicznością. Na jego repertuar oprócz pełnych energii własnych kompozycji składają się standardy muzyki bluesowej i rockowej.

Supporty:

Konwersja (punk) – zespół pochodzący z Kęt, grający własne utwory

Serso (ska/punk) – zespół pochodzi z okolic Pszczyny, grają mieszankę Punk’a, Reggae i Ska, zespół istnieje od 2010. Wszyscy członkowie są samoukami.

Koncert odbędzie się 19 lipca 2013 r. o godz. 19.00.
cena biletu: 10 zł, w dniu koncertu: 11 zł
kontakt: animator@domkultury.kety.pl, tel. 33 844 86 77

19lipca

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*