14 października 2012 r. – otwarcie kęckiego skateparku

W Kętach zakończyła się budowa skateparku, a do jego wielkiego otwarcia pozostało naprawdę niewiele czasu. Od wkroczenia na obiekt miłośników skateboardingu dzieli już tylko parę niezbędnych dokumentów, m.in. decyzja Nadzoru Budowlanego. Odbioru technicznego inwestor dokonał 17 września 2012 r.

 – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mimo wielu trudności możemy wreszcie oddać w ręce mieszkańców kęcki skatepark. Już pierwszego dnia po wewnętrznym odbiorze okazało się, że miejsce to cieszy się wielkim zainteresowaniem młodzieży. Obecnie trwają prace, aby jak najszybciej dopuścić obiekt do użytkowania – mówi zastępca burmistrza Krzysztof Olejak.

Prace przy budowie skateparku rozpoczęły się 1 sierpnia 2012 r. i trwały niespełna dwa miesiące. Obiekt usytuowany został w pobliżu boiska „Orlik” przy ulicy Sobieskiego w Kętach. Skatepark zbudowano na placu o wielkości ok. 560 m2. Powstały tutaj: quarter pipe + roll in oraz quarter pipe + bank ramp, funbox, spin, funbox do skoków i poręcz łamana.

– Kęcki Skatepark jest naprawdę bardzo fajny i profesjonalnie zrobiony. W porównaniu z innymi tego typu obiektami jest wystarczający. Chcemy podziękować wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę za pomoc w powstaniu kęckiego skateparku – mówi 14-letni Maciej, fan jazdy na -ie.

Podczas tworzenia projektu skateparku pomyślano o wszystkim. Wybrano najdogodniejszą lokalizację – na terenie przeznaczonym pod infrastrukturę sportową i w bliskim sąsiedztwie „Orlika”, co nie tylko rozwiązuje problem oświetlenia i zaplecza, ale także daje gwarancję, że nad obiektem ciągle będzie ktoś sprawował pieczę. Do budowy użyto również najwyższej klasy materiałów, co gwarantuje ich trwałość i niweluje hałas.

O tym, jak w praktyce sprawdzą się zamontowanie na terenie obiektu urządzenia, każdy zainteresowany będzie mógł się przekonać już w niedzielę 14 października 2012 r. podczas oficjalnego otwarcia (szczegóły na plakacie).

Dołącz do wydarzenia na Facebookuhttps://www.facebook.com/events/449807801737991/

Nieoficjalna strona Skateparku w Kętach na Facebooku – TAK dla skateparku w Kętach

Regulamin użytkowania skateparku dostępny jest pod adresem: REGULAMIN.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*