100% pozytywnej energii, 9,5 tys. złotych i kilka łez szczęścia… czyli koncert dla Piotra Nowaka

DSC_4265 (Copy)W niedzielę, 1-go lutego 2015 r. w sali widowiskowej Kęckiego Domu Kultury odbył się dla chorującego na stwardnienie rozsiane Piotra Nowaka. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od kilku tygodni a o jego szczytnym celu głośno informowały wszystkie okoliczne media.

Przyjechałem na miejsce krótko przed godziną 17:00. Gwar ludzkich głosów uderzył niczym grom z nieba! Sala główna i korytarze DK Kęty dosłownie „pękały w szwach”! W ten wyjątkowy dzień wiele mniej lub bardziej znanych osób przyszło aby wesprzeć Piotra, w tak trudnym momencie życia. Tak wielu dobrowolnie zdecydowało się dać mu nadzieję na przyszłość! W tamtej chwili pomyślałem: „Zobacz Wojowniku! Nie zostawimy Cię samego z chorobą! Razem będziemy z nią walczyć!”.

DSC_4262 (Copy)

Szybko przeniosłem się po scenę. Mocno wyczuwalna atmosfera oczekiwania na pierwszą gwiazdę wieczoru – zespół Breht – opadła przy pierwszych dźwiękach gitary… Z pewnością każdy z uczestników imprezy znalazł coś dla siebie: rockowy Breht, w klimacie radosnego ska, Baobab i jego reggae a na zakończenie alternatywny Besides. Do tego energetyczne pokazy taneczne grupy FUNKY! Prawdziwa mieszanka wybuchowej energii! Każdy zespół zagrał wyśmienicie i śmiało mogę powiedzieć, że w trakcie koncertów przenieśli mnie w inny, muzyczny wymiar!

Wielkie brawa dla Krzywej Alternatywy za pomysł organizacji całego wydarzenia! To właśnie ten zespół organizuje specjalne koncerty na kontynuację leczenia dla Piotrka.

Najważniejszy moment całego wydarzenia to wystąpienie na scenie samego Piotra Nowaka. Chwila, kiedy tłum przywitał go owacją na stojąco i w spontanicznym zrywie zaśpiewał „Wojownikowi” Sto Lat nadal „siedzi” mi w głowie! Słowa znanej melodii rozniosły się echem po wielkiej sali… Właściwie to zadudniły jak z armatnich dział! Łzy szczęścia i wdzięczności widać było na niejednej twarzy…

Po pojawieniu się Piotrka na scenie nie zobaczyłem człowieka słabego, który podał się chorobie. Spoglądałem z podziwem na prawdziwego „Wojownika”, który podjął walkę z przeciwnikiem tak straszliwym, jakim jest stwardnienie rozsiane.

Piotrek życzę Ci z całego serca – wraz z uczestnikami tego wydarzenia – Wszystkiego Najlepszego! Walcz tak, jak tylko człowiek potrafi!

GALERIA ZDJĘĆ:

Portal „Nowa Wieś w gminie Kęty” sprawował patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Tekst: Adrian „Kudłaty” Szymalski / Marcelina „Żaba” Górska 

Zdjęcia: Adrian Szymalski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*