1 listopada – informacja o zmianie organizacji ruchu

Organizacja ruchu na drogach w rejonie cmentarzy komunalnych w Kętach i Bielanach, odbywać się będzie w dniu 1 listopada 2012 r. w sposób analogiczny do lat poprzednich.

Kęty

Główny ruch pojazdów odbywać się będzie ul. Jana Kantego w kierunku od centrum miasta do al. Jana Pawła II (obwodnica północna). Na ul. Jana Kantego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Ogrodowej do al. Jana Pawła II,  z możliwością jednostronnego parkowania. Kierowcy opuszczający parking przy cmentarzu kierowani będą z parkingu ul. Szpitalną w prawo w ul. Jana Kantego do al. Jana Pawła II. Do cmentarza będzie można też dojechać łącznikiem od ul. Adama Mickiewicza do ul. Jana Kantego, przy czym wyjazd możliwy będzie tylko w kierunku al. Jana Pawła II.

Główny dojazd do cmentarza odbywać się będzie od strony Pl. Św. Macieja, ulicą Beskidzką do ul. Plebańskiej. Na tym odcinku wprowadza się ruch jednokierunkowy
z możliwością jednostronnego parkowania. Wyjazd z parkingu przy cmentarzu, możliwy będzie ul. Plebańską, tylko w kierunku ul. Kęckiej (drogi wojewódzka nr 948).

Na ul. Plebańskiej wprowadza się ruch jednokierunkowy od ul. Beskidzkiej do drogi wojewódzkiej oraz w drugim kierunku na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Solnej
z możliwością jednostronnego parkowania pojazdów. Prosimy o ostrożną jazdę, zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz poleceń kierujących ruchem.

Ponadto, w dniu 1 listopada uruchomiona zostaje komunikacja zbiorowa osób na trasie pomiędzy osiedlami mieszkaniowymi, a cmentarzem komunalnym w Kętach.

Zaleca się korzystanie z tych przewozów w celu uniknięcia utrudnień w komunikacji w rejonie cmentarza.

MZK

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców MZK Sp. z o.o. w Kętach uruchamia w dniu Wszystkich Świętych komunikację autobusową na cmentarz komunalny w Kętach.

1 XI 2012 r. (czwartek Wszystkich Świętych)

z Os. Nad Sołą: 900, 1000, 1100, 1200, 1300, 1400, 1500, 1600

z Kęty ZPW: 930, 1030, 1130, 1230, 1330, 1400, 1530, 1630

przejazdu będą zgodne z obowiązującym taryfikatorem dla strefy miejskiej z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących ulg.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*