Zebranie wiejskie w Nowej Wsi – 14 kwietnia 2013 r. (VIDEO i ZDJĘCIA)

Zebranie_Wiejskie_NowaWies_03Dnia 14 kwietnia 2013 roku w Restauracji „Malinowy Las” w Nowej Wsi odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców. W zebraniu wzięło udział ponad 80 osób. Na zebranie z Urzędu Gminy Kęty przybyli Burmistrz Gminy Kęty Pan Tomasz Bąk, I Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Laszczak, a także II Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Olejak, jak również dwóch radnych Gminy Kęty Pan Wacław Front oraz Pan Antoni Mojżesz.

Zgodnie z ustalonym porządkiem (http://www.nowa-wies-kety.pl/porzadek-obrad-zebrania-wiejskiego-w-nowej-wsi/), po stwierdzeniu prawomocności obrad (minimum 50 osób obecnych na sali), na funkcję przewodniczącego Zebrania powołano Pana Grzegorza Żaka. Sekretarzem (protokolantem) zebrania wybrana została Pani Magdalena Jaremi-Dźwigoń. Przedstawiono i zatwierdzono ustalony porządek obrad Zebrania, a w dalszej kolejności powołano Komisję Uchwał i Wniosków w składzie: Pan Wiesław Gabryś, Pani Zofia Gasidło oraz Pan Jan Ochmanek.


Pan Andrzej Kajor, Sołtys Nowej Wsi, przedstawił wszystkim zebranym sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za rok 2012. Następnie, Pan Andrzej Witkowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej (skan do pobrania tutaj: Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej). Po dyskusji nad sprawozdaniami, która w niektórych momentach miała burzliwy przebieg, podjęto uchwałę w sprawie skwitowania działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za 2012 rok.

W dalszej części zebrania podjęto uchwały w sprawie środków finansowych będących w dyspozycji sołectwa w roku 2013.

W kolejnym punkcie podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia wniosków Zebrania, a następnie przyjęto protokół z poprzedniego Zebrania wiejskiego w 2012 r.

Na tym zebranie wiejskie zakończono.

Pełny zapis video z zebrania wiejskiego, który zrealizowała redakcja portalu  (dwie części) znajduje się poniżej.

Część pierwsza

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=QGq9MEAfTuM” width=”560″]

Część druga

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=KuUmpMxWliE” width=”560″]

Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem nie tylko tych, którzy uczestniczyli w spotkaniu, ale przede wszystkim nieobecnych.

Jednocześnie zachęcamy do regularnego udziału w zebraniach wiejskich.

W naszej ankiecie udostępnionej na stronie portalu w dniach 22 marca 2013 r. – 14 kwietnia 2013 r. w której pytaliśmy o to Czy weźmiesz udział w zebraniu wiejskim 14 kwietnia 2013 r.? oddało swój głos 51 osób. Odpowiedzi przedstawiają się następująco:

  • TAK (20 głosów, 39%)
  • NIE (16 głosów, 31%)
  • Nie wiem (3 głosów, 5%)
  • Nie interesuje mnie to (12 głosów, 23%)

Dla przypomnienia zebranie wiejskie rok temu:
Zebranie wiejskie w Nowej Wsi 29 kwietnia 2012 r. (Protokół + zapis video)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Zebranie wiejskie w Nowej Wsi – 14 kwietnia 2013 r. (VIDEO i ZDJĘCIA)

  1. rafal pisze:

    Oglądając zebranie największy nasz filozof Pan Tadeusz stwierdził ze studnia na stadionie jest potrzebna do korkowania wody,nie wiem czy ten Pan kiedys był na stadionie i wie co to jest murawa stadionu i ze murawe trzeba nawadniac bo to nie łąka i nie gramy w B klasie .Panie Tadeuszu niech pan skonczy ze swoimi złotymi myślami na tej stronce bo Pan był Sołtysem i doskonale każdy wie z jakim skutkiem,a pana komentarze to wielka,wielka….żenada!!!weż Pan wstydu oszczedz!!!pozdrawiam

  2. Tadeusz pisze:

    Na zebraniu padło stwierdzenie że droga boczna z ulicy Kościuszki biegnąca między działkami P. Niedoby „”jest tylko kreską na mapie „” informuję że to nieprawda i ignorancja ważności tej drogi.Powierzchnia tej drogi to prawie 15 arów jako działka posiada numer 273\1 przy wjeździe z ul. Maleckiej ma blisko 8 metrów szerokości mogą tędy spokojnie przejeżdżać wozy Straży Pożarnej czy kombajny.Wymienione pojazdy nie mieszczą się ul. Kościuszki obok posesji P. Szyszki.Pan Niedoba może korzystać z tej drogi jak każdy uczestnik ale nie może jej stale blokować o czym został poinformowany przez pracowników Gminy w 1998 r0ku i obiecał stosować się do tego.Dbać o nawierzchnię tą żwirową w części i koszenie trawy szczególnie w pobliżu P. Grunwald Należy Do Gminy bo ta droga nie jest tylko kreską na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*