Wygrana Kęczanina w meczu z Energetykiem Jaworzno

IMG_9600I-ligowi siatkarze Kęczanina Kęty nie pozostawili złudzeń drużynie Energetyka Jaworzno, która ekipa jest lepszą i pewnie 3:0 wygrali spotkanie rozegrane w sobotę 26 stycznia 2013 roku w hali OSiR. Przy okazji zespół z Kęt zrewanżował się za porażkę z pierwszej rundy kiedy w takim samym stosunku został pokonany przez jaworzan.

Dzięki trzem zwycięstwom i zdobytym 9 punktom podopieczni Marka Błasiaka i Macieja Gruszki awansowali w tabeli. W rundzie rewanżowej nasza drużyna jest obok Czarnych Radom, najlepszą ekipą rozgrywek.

Pierwsza odsłona meczu w Kętach rozpoczęła się od autowego ataku Marcina Mizery. W następnej akcji punkt serwisem zdobył Maciej Fijałek (2:0). Blok na Michale Myserze doprowadził do remisu 3:3. Od tego momentu kęczanie stopniowo powiększali przewagę. Dwa skuteczne ataki Mateusza Błasiaka i autowe zagranie Szymona Romacia dały pięciopunktowe gospodarzom (9:4). Po świetnym bloku Pietraszki i Wawrzyńczyka czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych (12:6). Kilka akcji później Sławomir Gerymski drugi raz poprosił do siebie swoich zawodników (16:9). Udany serwis Pawła Pietraszki dał Kęczaninowi pierwszą piłkę setową(24:14). Przechodząca piłka wykorzystana przez Myserę skończyła pierwszego seta (25:15).

Druga partia rozpoczęła się od kilkupunktowego prowadzenia siatkarzy z Kęt. Dobre ataki Mateusza Błasiaka, blok Pietraszki i as serwisowy Wawrzyńczyka doprowadził do stanu 6:1. Akcję później, po ataku Walczykowskiego, o czas poprosił szkoleniowiec drużyny gości (7:1). Zawodnikom z Jaworzna udało się odrobić kilka punktów przewagi, po błędach przeciwników, ale także ataku Romacia i punktowej zagrywce Mateusza Wojtowicza (7:5). Blok Olszewskiego doprowadził do remisu 10:10. Jednak następne akcje dały gospodarzom(16:12). Gra w obronie Marcina Mierzejewskiego pomagała w wyprowadzaniu akcji gospodarzy(22:15). Pierwsza możliwość wygrania tego seta pojawiła się po błędzie w ataku Łukasza Warchoła(24:17). Drugą piłkę setową wykorzystał Stanisław Wawrzyńczyk(25:18).

Trzecia odsłona również zaczęła się od prowadzenia gospodarzy. Po ataku Wawrzyńczyka i pojedynczym bloku Mysery, Kęczanin miał przewagę pięciu punktów (7:2). Mnożyły się błędy siatkarzy z Jaworzna, po zagrywce w siatkę Warchoła i autowym ataku Szymona Romacia, przyjezdni przegrywali 7:14. Po następnej akcji o przerwę poprosił trener Gerymski (15:7). Niewiele to jednak zmieniło w grze jego podopiecznych, po czasie punkt zdobył Wawrzyńczyk, a w kolejnym zagraniu Dariusz Kubica, który zmienił Myserę (17:7). Jaworzanom udało się w tej partii zdobyć 15 punktów, głównie po błędach gospodarzy, ale także dzięki atakowi Marcina Mizery. Trzeciego seta, a tym samym całe spotkanie, zakończył Jonasz Biegun (25:15).

tekst: Anna Kasprzak (.siatkowka24.com)

I liga piłki siatkowej
Kęty (hala OSiR) – 26 stycznia 2013 r. (sobota)

Kęczanin Kęty – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0 (25:15, 25:18, 25:13)

Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Pietraszko, Walczykowski, Mierzejewski (libero) oraz Biegun, Kubica, Kapuśniak, Szpyrka, Gaweł
Energetyk: Wojtowicz, Olszowski, Romać, Popik, Fitrzyk, Mizera, Sobczak (libero) oraz Warchoł, Kruszowski, Prążyński, Macek, Michałowski (libero)

Źródło:
.sportowe-kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.