Uczennica z „Wyspiana” Mistrzynią Ortografii

uczennicaO tym, jak dużą wagę do krzewienia poprawnej polszczyzny przykłada się w PZ nr 11 w Kętach, wiemy nie od dziś. Szkoła corocznie organizuje przecież konkurs „Mistrz Ortografii Miasta i Gminy Kęty” (rok 201 przyniósł trzecią odsłonę tych językowych zmagań), a jej uczniowie biorą udział w wielu inicjatywach podobnego typu. Co cieszy najbardziej, niezwykle często zajmują miejsca na podium.

W środę 17 kwietnia 201 r., podczas jubileuszowego, bo już XX Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii 2013” zorganizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zawodnicy reprezentujący „Wyspiana” odnieśli wielki triumf – zajęli pierwsze i trzecie miejsce.

Zwyciężczynią zmagań ortograficznych i interpunkcyjnych została Zuzanna Grunwald, natomiast „brąz” wywalczył Adam Schimke. Serdecznie gratulujemy!

Mistrzyni Ortografii, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzymała rower oraz pamiątkową statuetkę, a Adam, podobnie, jak pozostali finaliści, nagrodzony został statuetką oraz albumem. Upominki i nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Oświęcim i Oświęcimskie Centrum Kultury.

Niestety, jak informują przedstawiciele OCK, jubileuszowa edycja konkursu była jego ostatnią. Na przestrzeni dwudziestu lat w konkursie wzięło udział aż 5711 uczestników, spośród których wyłoniono łącznie 445 finalistów.

uczennica

Źródło:
UG Kęty | Barbara Kuźma / fot. OCK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.