Turniej i podsumowanie Piłkarskiej Ligi Młodzików za sezon 2013/3014

image (8)-001W środę, 25 czerwca 2014 r., na stadionie KS Soła Łęki zorganizowano zakończenie Gminnej Ligi Młodzików Gminy za sezon 2013/2014. W jego ramach odbył się też turniej piłkarski z udziałem wszystkich zespołów biorących udział w tych rozgrywkach.

Osiem drużyn, drogą losowania, podzielono na dwie grupy – w pierwszej znalazły się zespoły MIG-u XXI, Zgody Malec, Soły Łęki i Niwy Nowa , w drugiej TS Hejnał Kęty, Orła Witkowice, Soły Łęki II oraz LKS Bulowice. Gąski w pierwszym pojedynku pewnie pokonały gospodarzy turnieju, chłopców z Łęk, w stosunku 2:0, by w następnym bardzo istotnym pojedynku po dobrej grze, zremisować z faworytem imprezy, MIG XXI 0:0. W kolejnym pojedynku MIG XXI pewnie i wysoko pokonał Zgodę Malec 4:0. Ten rezultat postawił gąski w bardzo trudnej sytuacji – by zająć I miejsce w grupie i awansować do finału musiały w „korespondencyjnym” pojedynku wygrać z malczanami aż 5:0. Od początku meczu mali niwiarze mocno zaatakowali i zepchnęli rywali do głębokiej defensywy, bramek było jednak „jak na lekarstwo” (na trzy minuty przed końcem spotkania gąski prowadziły t y l k o  2:0). Znakomity selekcjoner Kazimierz Górski powiedział kiedyś: „dopóki piłka w grze dopóty wszystko jest możliwe” i gąski dokonały tej możliwej, a właściwie..niemożliwej rzeczy. W ciągu tych trzech, ostatnich minut zdobyły trzy bramki i wygrały z e Zgodą…5:0!

W finale młodzi piłkarze z Nowej Wsi zmierzyli się ze zwycięzcą drugiej grupy, Team Sport Hejnał Kęty i po równie zaciętej, co pasjonującej walce pokonali rywali 1:0 (na dwie minuty przed końcem meczu, po rzucie z „rogu”, bramkę głową zdobył Michał „BooBoo” Marchewka).

Końcowym akcentem piłkarskiego święta było pucharów, medali i nagród rzeczowych za ligowe i turniejowe. Młoda ekipa Niwy Nowa za Ligę otrzymała brązowe medale (III miejsce w rozgrywkach), piłki, a także okazały puchar za zwycięstwo w finałowym turnieju.

I w takich to sympatycznych okolicznościach zakończył swoją działalność skład żaków LKS Niwa Nowa Wieś 2013/2014, bo kilku chłopców, z racji ukończenia wieku, zasili wkrótce zespół trampkarzy). Na szczęście pozostaje jeszcze całkiem spora gromada „maluchów”, które tak dzielnie poczynały sobie w mijającym sezonie i z nimi teraz trzeba wiązać sportowe nadzieje na żakowską przyszłość.

Skład gąsek: Bartek Blarowski, Sebastian Tobiasiewicz, Michał Marchewka, Bartek Pękala, Dawid Bisaga, Kamil Brzazgacz, Dawid Żurawlew, Kuba Klęczar, Karol Pruchnicki, Oskar Pustelnik, Kuba Brzazgacz, Maks Naglik, Michał Łanucha, Kuba Kasprowski, Łukasz Wróbel, Gracjan Naglik, Kuba Żak i Igor Kubala.

image (8)-001

Paweł Kłaput

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.