Sukcesy reprezentantów Kęt na olimipiadzie „Seniorzy na start”

DSC_0540Trzy medale przywieźli reprezentanci UTW w Kętach z VII Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Seniorzy na start” w Łazach. Impreza miała miejsce w minioną sobotę 16 maja.

Na starcie Olimpiady Seniorów w tym roku stanęło 830 zawodników z 0 organizacji UTW z całej Polski. W sumie, łącznie z kibicami, w tym wielkim wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób, w tym 39-osobowa ekipa UTW w Kętach, która wystawiła 15 zawodników w różnorodnych konkurencjach.

W efekcie kęczanie zdobyli trzy medale: dwa złote i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Krystyna Sordyl w biegu na 60 m i Andrzej Mróz w biegu 200 m. Medal brązowy wywalczył w grze w boule Marian Dudek. Wszyscy startujący niezależnie od zajętego miejsca otrzymali medal za udział, a sportowej rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera, pełna zabawy i wzajemnej życzliwości.

Źródło: Dom Kultury w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.