Parę słów o Spółdzielni Socjalnej „Koniczynka”

LOGO SS KoniczynkaZ radością informujemy, że w Kętach powstała nowa druga już . „”, bo tak nazywa się nowy podmiot ekonomii społecznej powstały w naszej Gminie zajmować się będzie szeroko rozumianymi usługami porządkowymi, oraz czynnościami związanymi z utrzymaniem terenów zielonych.

Pomysł na założenie Spółdzielni Socjalnej zrodził się w Klubie Integracji Społecznej w Kętach działającym w strukturach tutejszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prace nad założeniem Spółdzielni trwały około roku. Panie zakładające własną działalność uczestniczyły w tym czasie w projekcie ministerialnym pt. „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych”, na który to kęcki GOPS otrzymał w 2014 roku dotacje z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W tym okresie panie odbyły też szereg spotkań i przeprowadziły wiele rozmów przygotowujących je do założenia własnej działalności gospodarczej.

Kolejnym etapem były prace związane z przygotowaniem wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu o dotację na założenie Spółdzielni Socjalnej. Urząd który z aprobatą podszedł do pomysłu założenia nowej Spółdzielni przekazał pochodzącą z Funduszu Pracy dotację na zakup niezbędnych do wykonywania usług sprzętów gospodarczych.

W dniu 27.10.2015r. Odbyło się walne zgromadzenie członków zakładających Spółdzielnię Socjalną „Koniczykna” a z dniem 23.11.2015r. Spółdzielnia wpisana została do Krajowego Rejestru Sądowego jako pełnoprawny podmiot gospodarczy.

Spółdzielnia Socjalna „Koniczynka” jak już wcześniej zostało wspomniane zajmuję się szeroko rozumianymi usługami porządkowymi, w jej ofercie znajduje się sprzątanie budynków, klatek schodowych, mycie okien, sprzątanie i mycie grobów oraz utrzymanie terenów zielonych wokół budynków.

Spółdzielnia Socjalna „Koniczynka” pragnie podziękować za pomoc w jej założeniu i okazaną życzliwość dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach w szczególności Pani Dyrektor Renacie Matejko, Pani Joannie Bryl-Miłoń i Panu Maciejowi Stachurze, władzom Gminy Kęty tutaj szczególne podziękowania dla I zastępcy Burmistrza Gminy Kęty Pana Rafała Ficonia za okazaną pomoc i zaangażowanie, Pani Magdzie Wojtczak za pomoc w sprawach związanych z księgowością, Dyrekcji oraz pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu również Filii PUP w Kętach. Podziękowania również dla Dyrekcji Przedsiębiorstwa Komunalnego „Komax” w Kętach za współpracę.

LOGO SS Koniczynka

Spółdzielnia Socjalna „Koniczynka”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*