Nowowiejskie dzieci gospodarzami ostatniego spotkania ‚Z legendą po świecie’

_DSC01869W środę (24 kwietnia 2013 r.) w nowowiejskiej filii bibliotecznej miało miejsce nietypowe . Wspólnie z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej przy Parafii św. M. M. Kolbe w Nowej Wsi, gościliśmy w Dworku, uczestników cyklu zajęć ,,Z legendą po świecie”, które były ,,wędrówką” po poznanych wcześniej dwunastu krajach. Podczas cyklu, dzieci z filii bibliotecznych: w Bielanach, Łękach, Nowej Wsi i Kęt-Podlesia zdobywały wiedzę o poszczególnych państwach w oparciu o prezentacje multimedialne, rozmaite gry i zabawy a opracowane materiały to efekt wspólnej pracy wszystkich pań bibliotekarek ze wspomnianych filii. Środowe spotkanie, jak się okazało było świetną okazją do wzajemnego poznania się i wspólnej zabawy.

Na samym początku podziwialiśmy zdolności aktorskie dzieci z grupy teatralnej działającej przy Stowarzyszeniu Kęckich Inicjatyw Społecznych, w krótkim przedstawieniu pt. ,,Żywa woda”. Potem przyszła kolej na niespodziankę w postaci barwnych kostiumów przywiezionych przez dzieci z Bielan, które symbolizowały każdy z omawianych krajów. Co więcej, każdy mógł przywdziać kostium i tak bibliotekę wypełnili między innymi: rycerze Okrągłego Stołu, japońska gejsza, grecka bogini Atena i wiele innych barwnych postaci. Następnie przyszła pora na podchody, które pozwoliły na sprawdzenie zdobytych wiadomości a na chwilę wytchnienia zaproszono na herbatę w prawdziwie angielskim stylu, czyli na five o’ clock.

Ostatnim etapem naszej podróży były wyklejane mapy pamięci, gdzie jeszcze raz można było podsumować wszystko, czego można było się dowiedzieć na wcześniejszych zajęciach. Niestety, wszystko kiedyś musi mieć swój koniec i tym samym przyszła pora rozstania. Na pożegnanie wszyscy dzielni zdobywcy legend i krajów otrzymali drobne słodkości i pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że chociaż było to pierwsze tego typu spotkanie to nie będzie ostatnim i będziemy mogli się spotkać ponownie !

Justyna Motyka – bibliotekarka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*