IV liga – podsumowanie 25. kolejki

piłka_nożnaSoła Oświęcim powiększa przewagę, Górnik Wieliczka gromi, Borek Kraków na dnie. W pierwszym ze spotkań 25. kolejki rozgrywanym na stadionie Bronowianki kibice bramek nie oglądali. Mecz Jutrzenki Giebułtów z Czarnymi Staniątki nie był jednak nudny, bo giebułtuwanie marnowali okazje bramkowe raz po raz.

W Przytkowicach gospodarze odetchnęli, bo odnieśli pierwsze zwycięstwo tej wiosny. Dwa gole zdobył Konrad Czara, a trzeciego dołożył Witold Stokłosa. Honorową bramkę dla Świtu zdobył Piotr Chlipała z rzutu karnego.

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu w Trzebini pomiędzy gospodarzami, a Cracovią II Kraków lepsi okazali się ci pierwsi, którzy nie dali szans  krakowianom. Po 30 minutach wynik otworzył Maciej Domurat strzałem z bliskiej odległości, natomiast tuż przed przerwą wynik ustalił Sławomir Smoleń, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zaskoczył krakowskiego golkipera.

Kibice odetchnęli również w Kleczy Dolnej, bo ich zawodnicy zdobyli pierwsze bramki tej wiosny i od razu wygrali. Zbawcą kleczan okazał się Konrad Kukieła, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Iskra ostatnie 25 minut musiała grać w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Łukasza Kryjaka, ale dowiozła zwycięstwo do końca.

Nadal nie przestają zaskakiwać piłkarze Górnika Wieliczka, którzy co prawda polegli ostatnio w Zembrzycach 1:2, ale za to teraz „odbili” sobie tamto niepowodzenie z nawiązką. Wieliccy piłkarze rozbili Orła Balin aż 7:0, a hat-trickiem popisał się w tym spotkaniu Paweł Grzesiak.

Bez zwycięstwa i nawet bez strzelonej bramki wiosną nadal pozostaje Przeciszovia Przeciszów. Tym razem lepsi od graczy z Podlesia okazali się zawodnicy Halniaka Maków Podhalański. Makowianie już w drugiej minucie objęli prowadzenie po strzale Dariusza Szymoniaka, natomiast wynik ustalił w drugiej części gry Daniel Polek.

W hicie 25. kolejki Orzeł Piaski Wielkie po wyrównanym boju poległ na własnym stadionie z Oświęcimską Sołą 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu już w 9 minucie zdobył Paweł Cygnar, który ominął bramkarza gospodarzy i umieścił piłkę w pustej bramce.

Soła Oświęcim po zwycięstwie w Piaskach Wielkich powiększyła przewagę nad pauzującymi Karpatami Siepraw do czterech punktów. Na drugim biegunie tabeli znalazł się krakowski Borek, który przegrał w Nowej Wsi. Nowowsianie natomiast znajdują się na piątej pozycji i tracą zaledwie punkt do czwartego Świtu.

W klasyfikacji strzelców bez większych zmian. Jakub Snadny z Soły Oświęcim nie zdołał dogonić Tomasza Szczytyńskiego. Pełna klasyfikacja strzelców znajduje się TUTAJ.

4:1 – Przemysław Tlałka 86′

Sokół Przytkowice – Świt Krzeszowice 3:1 (0:0)
1:0 – Konrad Czara 55′
2:0 – Witold Stokłosa 59′
3:0 – Konrad Czara 66′
3:1 – Piotr Chlipała 76′ (k)

MKS Trzebinia-Siersza – Cracovia II Kraków 2:0 (2:0)
1:0 – Maciej Domurat 29′
2:0 – Sławomir Smoleń 45’+

Iskra Klecza Dolna – Garbarz Zembrzyce 2:0 (2:0)
1:0 – Konrad Kukieła 15′
2:0 – Konrad Kukieła 30′

Górnik Wieliczka – Orzeł Balin 7:0 (2:0)
7:0 – Karol Nędza 85′

Przeciszovia Przeciszów – Halniak Maków Podh. 0:2 (0:1)
0:1 – Dariusz Szymoniak 2′
0:2 – Daniel Polek 60′

Orzeł Piaski Wielkie – Soła Oświęcim 0:1 (0:1)
0:1 – Paweł Cygnar 9′

Tabela IV ligi po 25. kolejce:

Lp. Nazwa drużyny M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
1. plus 20 47 15 2 3 43 – 14 +29
2. minus 20 43 13 4 3 41 – 21 +20
3. bz 20 38 11 5 4 30 – 22 +8
4. bz 20 31 9 4 7 28 – 26 +2
5. plus 20 30 8 6 6 29 – 17 +12
6. minus 20 27 8 3 9 30 – 37 -7
7. bz 20 26 7 5 8 35 – 23 +12
8. minus 20 25 7 4 9 23 – 34 -11
9. plus 21 25 6 7 8 16 – 24 -8
10. minus 19 24 6 6 7 27 – 22 +5
11. plus 21 23 5 8 8 24 – 29 -5
12. plus 20 23 6 5 9 28 – 25 +3
13. plus 20 22 6 4 10 12 – 26 -14
14. bz 20 21 5 6 9 22 – 35 -13
15. minus 20 20 4 8 8 13 – 33 -20
16. minus 20 20 4 8 8 28 – 35 -7
17. minus 19 19 4 7 8 18 – 24 -6

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.