II Maltański Dzień Promocji Zdrowia

plakat dzień Maltański19 września 2015 w godzinach 8:00-15:00 na Rynku w Kętach odbędzie się II Maltański . Wydarzenie towarzyszy VI Manewrom Maltańsko- Strażackim. Tegorocznej edycji patronuje Burmistrz Gminy Kety Pan Krzysztof Klęczar.

            Głównym celem imprezy jest promocja zdrowego trybu życia, szczytnej idei honorowego krwiodawstwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Chcemy również zapoznać mieszkańców i gości z działalnością Maltańskiej Służby Medycznej oraz organizacji, z którymi współpracujemy.

            Program imprezy jest bardzo bogaty. Przez cały czas trwania wydarzenia, dzięki obecności autobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie chętni będą mogli podzielić się darem krwi.

Plakat Manewry

Razem z Fundacją DKMS Polska będziemy działać przeciwko białaczce i rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wolontariusze programu Tak dla Transplantacji realizowanego przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu będą promować ideę transplantacji i rozdawać oświadczenia woli.

Po raz drugi towarzyszyć nam będą również strażacy z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej OSP wraz ze swoim czworonożnymi podopiecznymi. Ratownicy zaprezentują możliwości psów, które na codzień uczestniczą w akcjach poszukiwawczych.

Podczas imprezy zaprezentuje się również Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo Rehabilitacyjne „Start” zrzeszające osoby niepełnosprawne. Naszym gościem będzie również Andrzej Bogdanowicz, który swoją osobą pokazuje, że każdy może pomagać innym.

Swoją działalność zaprezentują również współpracujący z nami Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 3031 z Suchej Beskidzkiej.

Dodatkowo przez cały dzień odbywać się będą pokazy prowadzone przez wolontariuszy MSM Kęty, podczas których każdy będzie mógł przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Imprezę poprowadzi Łukasz Luszczak.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*