Fotorelacja z koncertu zespołu Codegen w bielskim RudeBoy Club

DSC_0995 (Copy)Dnia 2 listopada 2013 r. w klubie RudeBoy w Bielsku-Białej odbył się koncert dobrze znanego  w gminie Kęty zespołu . W skład zespołu wchodzą muzycy:  Mateusz „Młody” Stachura – gitara rytmiczna, wokal, Dawid „Łuki” Łukasik – gitara prowadząca, Łukasz „Dio” Stachura – gitara basowa, wokal, Dawid „Gruby” Matyszkiewicz – perkusja. Zespół gra muzykę, którą śmiało można zaliczyć do gatunku punk-rock, co zostało potwierdzone podczas grania na scenie. 

W tym momencie zespół jest na dobrej fali muzycznej, często gra koncerty oraz tworzy nowe utwory muzyczne. Chłopaki są już świetnie zgrani. Koncert w Bielsku stwarzał świetną okazję, by posłuchać ich na żywo. Krótko po dziewiętnastej ludzie spragnieni muzyki zaczęli wpuszczani wchodzić do lokalu, po kilku chwilach było już dosyć tłoczno. To dobry znak. Pewnie bez pogo się nie obejdzie – pomyślałem – i miałem całkowitą rację.

Koncert Codegen zaczął się punkt 19:30, niesamowitym brzmieniem, które na kilka chwil uderzenia serca wyrwało mnie z tego czarnobiałego świata, który nas otacza. Muzyka jest ucieczką od monotonii i tutaj chyba każdy się ze mną zgodzi. Szarej polskiej codzienności nie było dla mnie w RudeBoy Club tamtej nocy.

Muzyka Codegen przeniosła mnie do świata rozkoszy muzycznej i zatkała moje uszy wczepiając się w każdy zakamarek mojego ciała. Muzykę odczuwałem całym sobą. Dreszcze, które darły moje plecy świadczyły o tym, że chłopaki robiły świetną robotę. Na scenie było nawet było trochę ruchu, co ja osobiście bardzo lubię. Szkoda, że jest tak mało zespołów, które skaczą po scenie i wykonują różne akrobacje podczas koncertów. Było widać, że chłopaki grają ze sobą już trochę. Próby w ‘kanciapie’ – jak sami muzycy określają to miejsce – zrobiły swoje. Panowie, na Waszym koncercie poczułem prawdziwą moc muzyki, świetny koncert.

Tekst i zdjęcia:
Adrian Szymalski

Facebook - TAK dla skateparku w Kętach  Codegen na Facebooku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*